Prosta potrawka z kurczaka na ryżu

Prosta potrawka z kurczaka na ryżu

To typowe danie jednogarnkowe, bardzo szybkie. Ja robię takie rzeczy jak muszę zużyć resztki, puszki z uciekającym terminem lub nie chce mi się nic wymyślać.

Dobrze jest mieć zawsze ryż. No więc gotujemy paczkę ryżu, na miękko – 20 minut, z łyżeczką soli i łyżeczką cukru. Nie wyjmujemy z wody i nie odlewamy jej. Tymczasem na patelni podsmażamy drobno pokrojoną pierś kurczaka – na oliwie. Jak się podsmaży dodajemy pieczarki. I w opcji – dymkę.

Po pięciu minutach dodajemy puszkę czerwonej fasoli.

 

Po kolejnych pięciu – torebkę ryżu i trochę wody po jego gotowaniu. Na końcu pół lub jedną małą bardzo drobno pokrojoną paprykę czerwoną. I jeszcze odgrzewany z 3 minuty. Paprykę dodajemy na końcu, by nie zmiękła i nie straciła aromatu – to danie potrzebuje coś do chrupania i coś kolorowego. I właściwie gotowe.  Jeśli wydzie Wam za suche – dodajcie jeszcze tej wody z ryżu. Ci co nie lubią takich delikatnych potraw – mogą dodać przecier pomidorowy z wodą i odrobiną cukru lub pomidory z puszki.

Takie potrawki można robić ze wszystkiego, tylko trzeba dobierać pasujące składniki. Na przykład do podsmażonych kawałków piersi dodać cebulę, zeszklić, dodać ryż i na końcu kukurydzę z puszki.

Potrzebujecie dla 2 osób:

  • 1 pierś z kurczaka (wystarczy, bo wszystkiego na końcu jest dużo)
  • 1 torebkę ryżu
  • 1 puszkę czerwonej fasoli
  • 1 paprykę
  • 1 dymkę