Fantazja

Fantazja

To najwspanialsze z możliwych drugie śniadanie. Jest coś fantastycznego w czystych formach w kuchni. Bardzo świeże i zdrowe jedzenie zmienia nasze samopoczucie. Jak sushi 🙂 No ale to co proponuję niewiele ma wspólnego z suszi.

Za to bardzo pasuje do kawy 🙂

Truskawki są jeszcze dostępne. To chyba GMO, ale za to są śliczne 🙂 i wcale nie gorsze w smaku. Musicie je zmiksować blenderem ręcznym. Bez dodatku cukru. Wyciśnijcie do nich sok z połowy pomarańczy.

Do szklanki przełóżcie opakowanie jogurtu naturalnego, dodajcie pół szklanki zmiksowanych truskawek z sokiem pomarańczowym.

Do wszystkiego wlejcie trochę miodu. Osoby, które nie lubią miodu niech dodają go wcześniej do truskawek zamiast teraz, nie poczujecie wówczas jego smaku, tylko słodycz. Nie zastępujcie go cukrem. Użyjcie miodu lejącego się.

Śniadanie takie najlepsze jest jedzone bez mieszania. Czerpane tak, by na łyżeczce znalazło się trochę owoców, trochę miodu i trochę jogurtu.

Dobrze jest też dodać trochę otrębów, jakieś dobre muesli lub płatki. Proponuję (choć trudno dostępne) oatibix lub wheetabix, można je kupić w sklepach z rzeczami z całego świata w centrach handlowych.

Na 2 porcje potrzebujecie:

  • 2 jogurty naturalne
  • 15 truskawek
  • 6 łyżek miodu
  • sok z 1 pomarańczy
  • w opcji płatki lub otręby