Gulasz klasyczny superprosty

Gulasz klasyczny superprosty

Gulasz już był, ale przygotowanie tego zajmuje 10 minut i godzinę się gotuje. Chodzi o to, że kosztuje nas mało pracy. Jest dobrym pomysłem dla mięsożernych kawalerów, którzy utrzymuj, że umieją przygotować tylko jajecznicę. Nie chłopaki – nic prostszego niż ten gulasz 🙂

Potrzebujecie kawałka łopatki lub szynki. Nie ma znaczenia jaką część wieprzowiny wybierzecie do tego. Wykrójcie z mięsa to co Wam się nie podoba – tłuszcz, żyłki i błonki (ja wycinam wszystko i przekazuję różnym zwierzaczkom, zostawiam czyste mięso). To mięso, które zostawicie jako zdatne – pokrójcie na małe kosteczki. Kosteczki posólcie i popieprzcie i obtoczcie w mące. Do naczynia, w którym będziecie robić gulasz (jakiś głęboki garnek z pokrywką) nalejcie troszkę oliwy i wrzućcie kawałki mięsa. Podsmażcie do pięciu minut, przemieszajcie i zalejcie wodą. Duście godzinę na małym ogniu. Po pół godziny spróbujcie kawałek mięsa i sosu (w który woda się zamienia) i doprawcie. Dobrze jest dołożyć łyżeczkę musztardy.

Taki klasyczny gulasz doskonale pasuje nie tylko do puree i kaszy, ale przede wszystkim świetnie smakuje podany w miseczce, z łyżką i chlebem.

Potrzebujecie dla 3-4 osób:

  • kilogram łopatki lub szynki (bo trochę się wykroi)
  • sól, pieprz
  • litr wody
  • łyżeczka musztardy