Zupa łososiowo-pomidorowa z kolendrą

Zupa łososiowo-pomidorowa z kolendrą

To bardzo prosta zupa. Jeśli macie bulion jej przyrządzenie zajmie kilkanaście minut. Jeśli nie, musicie przewidzieć czas na gotowanie warzyw.

Zacznijcie od bazy czyli bulionu z warzyw. Obierzcie dokładnie warzywa z włoszczyzny, umyjcie i gotujcie w litrze – półtora litra wody przez godzinę. W połowie czasu dodajcie łyżeczkę soli, 2 szczypty pieprzu, kilka ziarenek ziela angielskiego i liść laurowy.

Po godzinie wyjmijcie warzywa, które (prócz pora) możecie użyć do tradycyjnej sałatki warzywnej.  Pora niestety musicie już wyrzucić.

Do bulionu wrzućcie umyty filet z łososia ze skórą. Gotujcie 10 minut. Wyjmijcie, oddzielcie od skóry (tę wyrzućcie lub dajcie kotkom) podzielcie na średniej wielkości cząstki. Do bulionu wrzućcie obranego ze skóry pomidora (skórę ściągnijcie oblewając go wrzątkiem, łatwo zejdzie). Pomidora pokrójcie jakkolwiek i wrzućcie do bulionu, gotujcie 10 minut i potarmoście go widelcem, żeby się troche rozwalił, ale nie miksujcie. Dodajcie cząstki łososia i zaogtujcie. Gotowe.

Podawajcie KONIECZNIE ze świeżą kolendrą, które dopełnia tę zupę.

Potrzebujecie:

  • bulion z warzyw (włoszczyznę + wodę)
  • sól, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie
  • 250  gram łososia
  • 1 dużego miękkiego pomidora- 2 średnie
  • listki świeżej kolendry