Stek z tuńczyka z czerwonymi warzywami

Stek z tuńczyka z czerwonymi warzywami

Tuńczyka robi się błyskawicznie i można podawać na wiele sposobów. Na ciepło, z warzywami (pomidorami, cukinią, oliwkami, cebulą) lub podawać na sałatce – w nicejskiej lub obok greckiej.

Kolejny pomysł to pieczone warzywa – pomidory i papryka. Z obu trzeba ściągnąć skórkę. Z pomidora – zalewając go wrzątkiem. Z papryki – piekąc ją 15 minut w 200 stopniach (aż się zrobi czarna miejscami). W obu przypadkach skórka schodzi bardzo łatwo.

Obrane pomidory pokrójcie w plasterki i upieczcie z czarnymi oliwkami i cebulą (do tego lepiej pasują czarne oliwki, a czerwona cebula w ogóle odpowiada mi bardziej ze względu na łagodniejszy i słodszy smak). Pomidory pokropcie oliwą, doprawcie i pieczcie 10-15 minut w 200 stopniach.

Paprykę możecie pokroić na paski i podgrzać wraz z pomidorami lub podawać na zimno. Możecie też ją pociskać widelcem i na takiej paście położyć tuńczyka.

Kolejny pomysł to pieczone pomidory z oliwkami i cebulą podać jako sałatkę, a pieczoną paprykę dodać do majonezu i podawać do tuńczyka. Pasuje też do niego glazura balsamiczna.

Samego tuńczyka smarujecie pieprzem, solą i oliwą i smażycie na dużym ogniu po 1-3 minuty z każdej strony, w zależności od upodobań co do stopnia wysmażenia.

Może Ci się również spodobać stek z tuńczyka z czerwoną kapustą.

Potrzebujecie dla 2 osób:

  • 2 steki z tuńczyka
  • 2 papryki
  • 2 pomidory
  • kilka czarnych oliwek (lepsze są te z pestkami)
  • 1 czerwoną cebulę
  • sól, pieprz, oliwa

Stek z tuńczyka z czerwonymi warzywami