Blanszowana brukselka ze srirachą, jajkiem i słodką bułką czyli co się jada w Village

Blanszowana brukselka ze srirachą, jajkiem i słodką bułką czyli co się jada w Village

Brukselka nie tylko da się jeść, potrafi być też przepyszna. Zobacz np.cezara z nią lub przyrządź na lancz w ten sposób.

P1012218

Nowy folder17 P1012220

Na jedną dużą porcję potrzebujesz 3 brukselek. Przekrój je na pół i poszatkuj w paseczki. Wlej oliwę z drugiego tłoczenia na patelnię, łyżkę wody i wsyp pokrojoną brukselkę. Posól i popieprz, przemieszaj i przykry. Po 3 minutach odkryj, przemieszaj, zepchnij na bok i wbij obok jajko. Jajko zrobi się w 3-4 minuty, przykryte. W międzyczasie możesz zaglądać do jajka i jeszcze raz przemieszać brukselkę. Gdy jajko jest gotowe, przełoż je na talerz łopatką, obok wyłóż brukselkę, polej ją sosem sriracha. Równomiernie i nie mieszaj. W trakcie jedzenia będzie się równomiernie nabierać. Podawaj z bułką maślaną lub francuskim croissantem. Trust me, it works.

P1012222 P1012226

Jadłam to w cudownym Joseph Leonard, na dolnym Manhattanie, w hipsterskim Village, które jest teraz szalenie modne, a jeszcze kilkanaście lat temu (ok, spore kilkanaście) wśród Nowojorczyków odpowiedź “przy Waverley” na pytanie “gdzie mieszkasz” była obciachem i spotykała się z wyrazem głębokiego współczucia u pytajęcego. Things change…

Joseph Leonard, 170 Waverly Pl, New York, NY 10014

Jeśli wybierasz się do USA polecam Ci ten przewodnik kulinarny po Wschodnim Wybrzeżu.