Pieczona w jogurcie z miodem pierś i kuskus z warzywami

Pieczona w jogurcie z miodem pierś i kuskus z warzywami

1 1a 2 3 4 5
Oh mówię Wam, to nie po prostu kurczak z kaszą i warzywami, tu tak jakoś udało mi się te smaki połączyć, że wyszło coś totalnie niesamowitego. To przez dodatek papryki pieczonej do kaszy i wędzonej do kurczaka, nawiązywały do siebie, a podane z jogurtem i skórką cytryny, naprawdę przenoszą podniebienie w nowy wymiar. Musicie spróbować!
Robi się bardzo łatwo. Jedno co wymaga przygotowania to ta pieczona papryka do kaszy. Wkładam ją do gorącego piekarnika na 20-40 minut, aż zczernieje. W połowie czasu przewracam. Czarną delikatnie wyjmuje i wrzucam do miski, szybko przykrywając szczelnie folią kuchenną. Gdy ostygnie, po ok.30 minutach otwieram i ściągam palcami spaloną skórkę i oddzielam pestki. Papryka gotowa.
Sparzam też pomidora i ściągam z niego skórę. Również do kaszy.
Gotuję fasolkę szparagową na miękko. Też do kaszy.
Dodałam też posiekane chilli.
Kaszę zalewasz gorącą wodą w proporcji 1 do 2 dla wody, przykrywasz i po 10 minutach jest gotowa, wtedy możecie mieszać ją z czym chcecie, ale tę z warzywami robię trochę inaczej.
Te wszystkie warzywa wrzucam na patelnię/do garnka, zagrzewam, zasypuję kaszą i zalewam wodą. Wyłączam ogień i przykrywam.
Pierś oczyszczam , kroję na mniejsze części. Piersi dzielę na pojedyncze, odkrajam cieńszą część, a grubszą przekrawam w poprzek. Jogurt mieszam z miodem i wędzoną papryką w proszku oraz z sodą oczyszczoną. Mieszam i wrzucam do tego jogurt. Jeśli mam czas, odstawiam na trochę. Robię to od razu w naczyniu w którym piekę. Dobrze, żeby kurczak był rozłożony na płasko, ale przykryty „marynatą” gdy się piecze. Piekę 10 minut na każdą pojedynczą pierś. Do rumianości.
Gdy masz gotowego kurczaka, podgrzej kaszę. Podawaj z gęstym jogurtem doprawionym skórką z cytryny i kolendrą. To naprawdę całkiem zmienia danie. Do jogurtu dodałam też ajwar, żeby wszystko miało coś paprykowego, ale w innej formie.
Potrzebujesz dla 2 osób:
·        100 gram kaszy
·        garść fasolki szparagowej
·        1 paprykę
·        1 pomidora
·        1 chilli bez pestek
·        dwie piersi z kurczaka
·        6-8 łyżek jogurtu
·        2 łyżki miodu
·        2 łyżeczki sody
 ·        łyżeczka papryki wędzonej w proszku
6 7 8 9 10