Sałatka z surowego kalafiora

Sałatka z surowego kalafiora

 

DSC_0251

Nie wiem czy znacie tę sałatkę, ja dopiero ją poznałam. To po prostu tarty surowy kalafior z kukurydzą. Gdyby ktoś mi to powiedział, nie uwierzyłabym, że może mieć to tak zaskakujący smak. Smak surowego kalafiora znam, przecież, więc może to zmiana struktury czy kompozycja, ale smak totalnie nowy. Świetna zarówno sama, podana w tradycyjny sposób, do chleba, jak i jako wkład np. do tortilli z kurczakiem lub jako sałatka do mięsa z grilla.

Pół kalafiora zatrzyjcie na grubych oczkach, dodajcie puszkę kukurydzy i cały pęczek posiekanego kopru. Do tego dużo majonezu (3-4 łyżki), sól, pieprz i gotowe 🙂

Cudowna!

Majonez możecie zrobić sami oczywiście mieszając trzepaczką żółtko z oliwą, sokiem z cytryny solą i pieprzem. Ja na jedno żółtko używam sok z 1/3 małej cytryny i ok.5 łyżek oliwy, może mniej. W każdym razie dolewa się ją stopniowo w trakcie ubijania. Ubijajcie aż zgęstnieje. Z przykrością muszę stwierdzić, chyba pierwszy raz, że do tej sałatki lepiej się sprawdza majonez Winiary 🙂 (z przykrością dlatego, że zawsze wybieram rzeczy niegotowe).

DSC_0250