Niemożliwie pyszne jajko pieczone w awokado

Niemożliwie pyszne jajko pieczone w awokado

Myślisz, że pieczone awokado musi być ble? to będzie miła niespodzianka, jest fantastyczne.

1 2

Najważniejsze, by awokado było w sam raz dojrzałe. Twarde, ale nie jak kamień, troszkę miękkie przy nacisku, jednak nie dające się wgłębić, “łodyżka” winna łatwiutko odejść przy jej pchnięciu. Jeśli kupujesz twarde (często w dyskontach) połóż je na 2 dni razem z jabłkami, cytrusami, bananami, pysznie dojrzeje.

3 4 5

Nagrzej piekarnik do 220 stopni. Przekrój awokado na pół. Jeśli robisz dla 2 osób, wbij nóż w pestkę, przekręć i ją usuń. Jeśli używasz jednej połówki, schowaj do lodówki tę z pestką (nie sczernieje). Odkrój naprawdę malusieńki koniuszek z obłej strony, by awokado nie kiwało się w brytfance. Łyżką trochę powiększ dziurę po pestce. Ułóż w brytfance. Rozbij jajko do szklanki. Łyżką nałóż do otworu żółtko, a potem trochę białka, tyle ile się zmieści (nie marnuj reszty, dodaj jutro do jajecznicy). Piecz jakieś 15 minut, w zal.od piekarnika, ilości jajka w awokado i liczby awokado w piecu, więc czuwaj, białko musi być ścięte.

Jedz z chlebem, który ja podgrzałam na suchej patelni, najlepsze na chlebie, u mnie z breasolą, możesz podawać z również podpieczoną na suchej patelni parmeńską czy boczkiem.

6 7

 

pyszne jajko pieczone w awokado