Kwaskowata zdrowsza i łatwiejsza tarta z owocami

Kwaskowata zdrowsza i łatwiejsza tarta z owocami

Wymyśliłam nowy, zdrowszy i łatwiejszy sposób na ciasto do tarty. Po pierwsze jest z oliwą nie z masłem, po drugie nie wymaga przechowywania ciasta w lodówce przed wałkowaniem, podpiekania jej z fasolą itepe.

Do dwóch szklanek mąki dodajcie 4 łyżki oliwy i 4 łyżki zimnej wody i łyżeczkę cukru. Połączcie wszystko przy użyciu dłoni aż uzyskacie ciasto. Ciasto kawałkami układajcie na blasze doklejając kolejne kawałeczki, dociskajcie i wyrównujcie, by pokryć całe dno. (Dno wcześniej dobrze jest wysmarować oliwą przy użyciu ręcznika papierowego i posypać kaszą manną).

Ciasto posypcie znów odrobinką kaszy mannej lub otrębami, żeby trochę je uchronić od soku z owoców.

Dowolne owoce (najlepiej sezonowe, truskawki, jagody, maliny, śliwki) pomieszajcie razem w misce z odrobiną cukru. Ja miałam truskawki, nektarynki i banany. Możecie dodać odrobinkę mąki ziemniaczanej, ale ja nie dodałam i trzymały się wszystkie dobrze.

W miseczce pomieszajcie widelcem odrobinkę masła z odrobinką mąki i cukru do kruszonki. Posypcie tym owoce i włóżcie wszystko do nagrzanego piekarnika do 220 stopni na 30 minut. W mniejszej temperaturze owoce się ugotują zamiast zapiec i zrobi się zupa.

Podawajcie z zabaglione.

A bardziej wyrafinowaną tartę znajdziecie tutaj

Potrzebujecie:

  • 2 szklanki mąki
  • 4 łyżki oliwy
  • 4 łyżki zimnej wody
  • 1 łyżeczkę cukru
  • trochę różnych owoców +2 łyżki cukru
  • do kruszonki – 50 gram masła+łyżka mąki+łyżka cukru