Tost francuski po amerykańsku

Tost francuski po amerykańsku

Rzadko (nigdy?)  na CooLinarnym są tak kaloryczne rzeczy. Śniadanie takie jednak możesz zjeść  w dniu, kiedy wiesz, że nie będziesz mieć czasu na lancz i będziesz potrzebować energii.

Najlepszy do tego będzie ten najgorszy chleb tostowy. Posmaruj od wewnątrz masłem orzechowym (domowym jeśli wolisz) i sklej 2 kromki. W dużym talerzu rozbij jajko, pomieszaj z kapką mleka, odrobiną cukru i ekstraktem z wanilii. Tym razem nie używaj cynamonu.

Sklejony chleb włóż do talerza z jajkiem i poczekaj 3 minuty, aż wchłonie, odwróć i pozwól kanapce wchłonąć resztę. Tymczasem podsmaż lekko truskawki, 3 minuty na suchej patelni z odrobiną cukru i octem balsamicznym. Zamiast je smażyć możesz je po prostu wcześniej zasypać cukrem, zmiękną i puszczą fajny syrop. Surowe jednak nie sprawdzą się.

Na patelni roztop masło, połóż kromkę, smaż minutę z jednej  strony i minutę z drugiej. Musisz bardzo uważać, bo chleb ma być rumiany, ale błyskawicznie się przypala, przez to, że używamy masła, a jajko jest posłodzone.

Przełóż na talerz, przykrój, polej truskawkami w syropie.

Isnpiracja: Sarah Carey (Martha Stewart team z sekcji Food Everyday)

Potrzebujesz na każdą osobę:

  • 2 kromki pieczywa tostowego
  • masło orzechowe do przełożenia
  • garść truskawek + 2 łyżeczki cukru
  • jajko+odrobina mleka+pół łyżeczki cukru
  • 1 łyżka masła