Babeczki - serniczki wiedeńskie (łatwe, mało składników, bez miksera i tłuszczu)

Babeczki – serniczki wiedeńskie (łatwe, mało składników, bez miksera i tłuszczu)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 1 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Te serniczki jak się zacznie jeść to się je. Na szczęście bez wyrzutów sumienia! 🙂 W dodatku robi je się super łatwo. Nie mają też wiele składników.

Na 20 niskich babeczek używam 0,5 kg twarożku delikatnego naturalnego President. Dodaję do niego przesianą mąkę – nabieram małym sitkiem z worka i tak przesiewam do twarogu (to jakieś 0,5 szklanki). Tu dodaj cukier, ja dodaję słodzik do pieczenia. Dodaj jakieś 4 łyżki cukru, ale musisz spróbować. Na końcu 3 jajka. Mieszam żwawo i dokładnie widelcem lub łyżką. Dodaję też esencję waniliową. Nakładam po łyżce do foremek silikonowych, które (z racji braku tłuszczu w cieście) smaruję pędzlem z oliwą i leciusieńko posypuję manną. Piekę 20 minut w 180 stopniach. Babeczki ślicznie urosną, ale nie należy się z tego cieszyć. Opadną, jak każdy pudding. Po 20 minutach wyjmij je, poczekaj aż zrobią się wklęsłe i do wklęśnięć nałóż po płaskiej łyżce śmietany 18%, którą rozmieszasz z cukrem i esencją wanilii. Też wg swojego smaku. Potrzebujesz 10 łyżek śmietany. Śmietanę trochę rozsmaruj. Możesz zastąpić gęstym jogurtem, np.greckim. Piecz jeszcze 10 minut.

Nie trzeba ich smarować dżemem czy miodem, chyba, że za mało posłodzisz. Na ciepło tak pyszne jak na zimno. Dobre dla Gości, a wyjazd, na śniadanie, na piknik, na kolację, na deser…..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Potrzebujesz:

  • opakowanie twarożku delikatnego President
  • pół szklanki mąki
  • 3 jajka
  • ok. 4 łyżki cukru
  • esencję waniliową
  • 10 łyżek śmietny 18% lub gęstego jogurtu + cukier i esencjaOLYMPUS DIGITAL CAMERA