Szaszłyki z krewetek

Szaszłyki z krewetek

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Do garnuszka wrzuć: pokrojoną papryczkę chilli z połową pestek, 4 cm obranego imbiru pokrojonego w kostkę, źdźbło trawy cytrynowej (dostępna w Kuchniach Świata lub w słoiczkach w lepszych spożywczych), liść kafiru (podobnie), łyżeczkę brązowego cukru, 3 łyżki oleju sezamowego, jedno pokrojone mango lub wnętrze granatu (tak i tak jest dobre), sok z ćwierci cytryny i trochę skórki z niej startej i 3 ząbki wyciśniętego czosnku i łyżeczkę soli.  Dolej ćwierć szklanki wody i trochę oliwy, 3 łyżki.

Zakładam, że używasz krewetek mrożonych. Ważne, by nie były koktajlowe, a tygrysie lub królewskie. 30 sztuk.

Rozmrażaj je w nocy w lodówce lub w zimnej wodzie z cytryną. Przejrzyj czy są dobrze oczyszczone, jeśli widzisz z zewnątrz lub wewnątrz czarną kreskę, wydobądź ją ostrym nożem i opłucz krewetkę.

Umyte krewetki wrzuć do marynaty, zostaw na jakiś czas w lodówce. Po tym czasie nabij na patyczki. Posól, ja użyłam soli z chilli oraz przyprawę Old Bay, dostępną online – klasyczna, kilkudziesięcioletnia przyprawa do owoców morza. Bazuje na soli selerowej i papryce plus sekretny składnik….Można ją kupić dość łatwo online, nawet na allegro. Warto.

Pictures4

Pieczcie 5 minut w 200 stopniach. Podałam na świeżym szpinaku z bagietką.