Pankejki/gofry z Daim'em (Daim pancakes)

Pankejki/gofry z Daim’em (Daim pancakes)

2 2a

Przede wszystkim możecie te pankejki zrobić w gofrownicy i będziecie mieli gofry, ciasto jest to samo.

Po drugie, dodanie do nich cząstek Daimka, przenosi Was w nowy wymiar. Jesz sobie pysznego, ciepłego, mięciutkiego, pulchnego placka, a tu nagle trafiasz na gorący kawałek najlepszej rozpuszczonej czekolady i ciągnący roztopiony karmel.  Niestety, potem możecie powiedzieć, że zwykłe pankejki/gofry już nie cieszą.

Do pankejków potrzebujesz ciasto pankejkowe. Czyli gęstsze naleśnikowe + proszek do pieczenia. Czyli jajko+mąka+mleko/jogurt/śmietana+proszek do pieczenia.

Żeby było gęstsze niż naleśnikowe, lepiej użyć jogurtu, by nie nie musieć dodawać za dużo mąki. By rosło, jak pankejki, a w przeciwieństwie do naleśników, potrzebny jest proszek do pieczenia lub soda oczyszczona.  To jeśli chodzi o ciasto bazowe. Przyda się szczypta soli i cukru, żeby nie było mdłe. Ale wszystkie te ciasta bardzo lubią dodatek niewielkiej ilości roztopionego masła. Naprawdę malutko.  Na końcu dodaj pokrojonego drobno Daim’a.

Na  4 gofry z popularnej gofrownicy (będzie to trochę więcej pankejków), potrzebujesz:

  • 1 jajko
  • szklankę mąki (u mnie pełnoziarnistwa pszenna)
  • łyżeczka sody oczyszczonej
  • mały jogurt naturalny
  • łyżka roztopionego masła
  • szczypta soli
  • trochę większa szczypta cukru brązowego
  • podwójne opakowanie batonika Daim

Gdy wleję roztopione masło do ciasta, garnuszek po nim wycieram pędzlem i smaruję tym gofrownicę. Ciasto lubi trochę odstać, przynajmniej 0,5h w lodówce, ale może być nawet na noc. Gdy gofrownica się nagrzeje, nakładam dużą łyżką ciasto, wypełniając wszystkie kratki. Piekę ok.4 minuty.

Jeśli robisz z tego ciasta pankejki, wylej na patelnię odrobinę oliwy i rozsmaruj po patelni ręcznikiem papierowym. Nakładaj na rozgrzaną patelnią porcje łyżką, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Na końcu na środku (jeśli masz miejsce). Przewracaj dopiero gdy góra będzie miała bąbelki, a boki będą ścięte, po jakichś 3-4 minutach, podważaj i przekładaj, w tej kolejności w jakiej były nakładane. Druga strona potrzebuja jakiejś minuty.

4 5 6 7