Pierogi z mięsem

Pierogi z mięsem

Pierogi z mięsem to to danie, którego nie można kupować – ani w restauracji ani w sklepie nie dostaniemy dobrych, zwykle smakują jak mielonka lub po prostu nie mają smaku, pomijając fakt, że nie wiemy co tam zmiksowano.

Do pierogów z mięsem najlepiej użyć mięsa gotowane i duszone, które nam zostały z rosołu, pieczeń z obiadu lub nawet gulasz. To co mamy trzeba po prostu zmiksować, najlepiej przez maszynkę do mięsa, jeśli nie dysponujecie, jakimś blenderem. Jeśli mięso jest za suche, dodajcie troszkę masła, oliwy lub bulionu. Jeśli za mokre uzyskaną pastę połóżcie na suchą patelnię i podsmażcie/odparujcie.

Do zmielonego mięsa koniecznie dodajcie zeszkloną cebulę pokrojoną w kostkę i posoloną w połowie podsmażania. Bez cebuli farsz będzie zbyt mazisty. Spróbujcie mięso z cebulą i przyprawcie wg swojego smaku. Możecie dodać papryki słodkiej mielonej lub przyprawy do mięs jeśli wyjdzie zbyt mdłe. Pamiętajcie o pieprzu.

Ciasto na 20 pierogów robicie tak: szklankę mąki zalewacie połową szklanki wrzątku. Jeśli Wam się spieszy nie musi być to wrzątek. Po wystygnięciu dodajcie powolutku drugą szklankę mąki ciągle wyrabiając (być może nie będzie potrzebna cała szklanka, wiec róbcie to powoli). Wyrabiacie ciasto i wałkujecie.  Wycinacie kółka szklanką i nakładacie składniki farszu.

Gotujecie, wrzucając do osolonego wrzątku, 3-4 minuty. Jeśli zrobiliście za dużo zamroźcie układając na dnie szuflady pierogi tak, by nie stykały się i wkładając do woreczka po zamrożeniu. Zamrożone gotujcie w osolonej wodzie 6-7 minut wrzucając do wrzątku.

Potrzebujecie:

  • mięso z pieczeni lub rosołu
  • sól, pieprz
  • bulion/masło
  • cebula
  • 2 szklanki mąki
  • pół szklanki wody