Pierogi Orbit

Pierogi Orbit

Naprawdę tak smakują te pierogi – jak guma Wrigley’s Spearmint.

Farsz można zrobić na kilka sposobów, bo generalnie chodzi o biały słodki twarożek z dodatkiem świeżej mięty. Zatem potrzebujecie albo zwykły biały twaróg (250 g) z dodatkiem 3 łyżek śmietany i jednego jajka. Do tego kilka łyżeczek cukru, w tym cukru waniliowego. No i oczywiście duuuużo świeżej mięty.

Lub możecie też kupić gotowy twarożek posłodzony i waniliowy – taki jak na zdjęciu – i do niego dodać miętę. Tak przygotowany farsz nakładamy do ciasta, na które przepis podawałam przy okazji poprzednich pierogów, więc w razie czego zajrzyjcie tu: Pierogi Farsz albo nakładajcie łyżeczką albo ulepcie najpierw kuleczki i je pakujcie do krążków ciastowych.

Zwijać możecie je albo tradycyjnie – wycinając z ciasta krążki, albo tnąc ciasto na równe kwadraciki i łącząc albo rogi (po przekątnej) albo brzegi – vide foto. Gotujcie jakieś 4 minuty – tylko ciasto musi się ugotować.

Podawajcie te pierogi z posłodzonym jogurtem lub śmietaną (cukrem waniliowym) i dodatkowymi listkami świeżej mięty. Nie bójcie się, że będzie jej za duż0 – nie będzie 🙂

Te pierogi naprawdę są obłędne.

 

Potrzebujecie:

albo twarożek gotowy waniliowy i słodzony

albo twaróg biały + 3 łyżki śmietany + kilka łyżeczek cukru, w tym cukier waniliowy,

do tego miętę

do serwowania śmietanę lub jogurt naturalny,

mąkę, wodę i jajko do ciasta