Lobster roll

Lobster roll

To bardzo fajny amerykański wynalazek, bo łączy w sobie fast food z wykwintnością. Może udało Ci się kupić homara, ugotować i wydobyć mięso. Jeśli nie, użyj szyjek rakowych, znacznie łatwiej dostępnych, np. niemrożone w lidlu, raki to małe homarki. Trzecia opcja to mięso kraba, np w paluszkach krabowych, krab smakuje już inaczej, jest po prostu słodki, ale uwaga, paluszki krabowe łatwo dostać, ale bardzo często to zwykła ryba uformowana w paluszki obtoczona jakąś farbą, szukajcie prawdziwych paluszków krabowych.

Zakup więc to najtrudniejsza rzecz w tym przepisie, dalej to kwestia kilku ruchów. Mieszasz po prostu mięso z majonezem i pokrojonym selerem naciowym, ALE…ja nie używam majonezu, grecki jogurt z sokiem z cytryny, solą i pieprzem sprawdza się doskonale. Selera naciowego nie może być zbyt dużo po stanie się dominujący i kawałki winny być małe. Ja go kroję dzień wcześniej i na noc zalewam octem jabłkowym lub sokiem z cytryny, gdy do tego potem dodaję jogurt i mięso, sos jest gotowy.

Bułka powinna być do hot dogów, słodka i watowata, próbowałam robić przepis ze zdrową (zrobiłam pełnoziarniste ciasto jakby do pizzy, upiekłam złożone, by zachowywało się jak pita, ale lobster roll oryginalnie jest w bułce do hot dogów i ktoś po coś tak to wymyślił okazuje się. Ja bułki zrobiłam sama, wg tego przepisu.

Na końcu posypałam skórką z cytryny i chilli. Możesz dodać sałaty, ale im prościej tym lepiej.

W ostatnim dodałam też czerwoną cebulę i ogórka kiszonego, o dziwo nie zabiły smaku mięsa. Najlepsze jednak oryginalne, z kupnymi bułkami do hot dogów. Domowe są pyszne, ale jednak cięższe trochę.

Dobrze jest zrobić tę sałatkę krabową kilka h wcześniej, wtedy seler przestaje dominować.

Potrzebujesz na 2 lobster rollsy:

  • 2 bułki do hot dogów
  • 100 gram ugotowanego mięsa z homara lub szyjek rakowych
  • 1 “gałązkę” selera naciowego
  • 2 łyżki soku z cytryny lub octu jabłkowego
  • sól, pieprz
  • 100 ml greckiego jogurtu

20130829-121019.jpg