Bezglutenowe naleśniki na oleju kokosowym

Bezglutenowe naleśniki na oleju kokosowym

Delikatne, posłuszne, nierozwalające się. Dla tych, którzy żyją z bezglutenowcami i narzekają, że rzeczy bezglutenowe są niedobre, gorzkie, inne, gorsze – po tych naleśnikach się nie zorientują 🙂

W misce pomieszałam (najpierw łyżką, potem trzepaczką) mąkę, mleko, jajko, szczyptę soli i odrobinę oleju kokosowego (rozpuściłam go w garnuszku najpierw).

Odstawiłam na 0,5h do lodówki. Rozsmarowałam ręcznikim odrobinkę oleju kokosowego. Nagrzałam patelnię na maxa. Wyjęłam ciasto z lodówki, czerpałam chochlą porcję i wylewałam na patelnię. Na czas wylewania, podnoszę patelnię nad ogień i kolistymi ruchami rozlewam ciasto po jej powierzchni. Gdy wszystkie miejsca są zalane, stawiam z powrotem na ogień. Przewracam gdy góra jest prawie ścięta, czyli ok.3-4 minuty z pierwszej strony, ok.1 minuty z drugiej. Pamiętaj – 1 chochla, 1 naleśnik.

Nakładałam na połowę twarożek śmietankowy i domową konfiturę malinową, to moja ulubiona kombinacja. W tej formie, zawiniętę i z zawartością możesz jeszcze na 2 minuty wstawić do piekarnika.

Możesz też zrobić górę naleśników i postawić na stole z wyborem dżemów, jogurtów, mas, sosów, past itp.

1 2 3 4 DSC_0013

Potrzebujesz na każde 5 naleśników:

  • 4 łyżki mąki kukurydzianej
  • 4 łyżki mąki ryżowej
  • 2 łyżki mąki ziemniaczanej
  • 1 jajko
  • szczypta soli
  • pół-3/4 szklanki mleka

Ciasto musi być dość rzadkie, takie jak śmietana dwunastka, jak maślanka. Pomieszaj je dobrze trzepaczką.

DSC_0024