Angel spaghetti z krewetkami

Angel spaghetti z krewetkami

1 2 3 4

Prostota to szczyt wyrafinowania. I często wyżyny smaku też. Tu na pewno.

Angel spaghetti gotuje się 4 minnuty. Rozmrożone krewetki (no chyba, że masz świeże, super) tyle samo.

Używaj tygrysich lub królewskich, nie koktajlowych. Mrożone najlepsze są w tych wielkich pakach w tesco, są jędrne i nieśmierdzące. I opłaca się, ok.60 zł kosztuje 1kg.

Garść ich rozmrażam (najzdrowiej zostawić je na noc w lodówce, może być w zimej wodzie z sokiem z cytryny czy z piętką cytryny). Dla komfortu jedzenia możesz też wyrwać ogonki po rozmrożeniu, możesz zostawić, jak wolisz.

Do mocno słonego wrzątku wrzucam makaron. Jeśli faktycznie używasz angel, nie przekrocz czasu wskazanego na opakowaniu, bo zrobi się makaronowa sklejka retro ejtis.

Na pateni rozgrzewam odrobinę oliwy, wrzucam na nią rozmrożone krewetki i od razu wyciskam na nie czosnek. Solę. Potrzebują ok.3 minut. Wyciskam odrobinę soku z cytryny i ścieram troszkę skórki z cytryny. Możesz do tego wrzucić posiekaną papryczkę chilli.

Ugotowany makaron przekładam do patelni z krewetkami. Dodaję też trochę wody z gotowania makaronu. Wyłączam ogień. Dodaję pieprz i dużo świeżo tartego parmezanu. I gotowe. Możesz, nie musisz, wykończyć łyżką masła (już na wyłączonym) czy pietruszką lub kolendrą.

Tip dot.pracy: ponieważ wszystko gotuje się błyskawicznie, przed pracą przygotuj sobie wszystko pod ręką – czosnek, wyciskacz do niego (możesz wkładać ząbki do wycikania w łupinkach, czosnek wyjdzie i tak), posiekaj chilii i zioła, miej pod ręką parmezan i do niego tarkę itd itd.

Dodatkowo – makaron bardzo szybko stygnie na talerzu. Możesz talerze trzymać do nałożenia, w nagrzanym do 50 stopni piekarniku. Nic mu nie będzie.

Zawsze zachowuj trochę wody z gotowania makaronu – do (ewentualnego) odgrzewania i do samego przyrządzenia, sos staje się dzięki temu kremowy.

Potrzebujesz na każdą porcję:

  • 100 gram makaronu
  • 50 gram krewetek
  • łyżkę soli do gotowania makaronu
  • szczyptę soli do krewetek
  • cytrynę (sok do rozmrożenia, sok na patelnię, skórkę na patelnię)
  • łyżkę oliwy pomace do smażenia
  • świeżo mielony pieprz
  • 50 gram świeżo tartego parmezanu

w opcji: pól papryczki chilli, garść pietruszki/kolendry, łyżka masła

5 6 7