Tagliatelle z suszonymi pomidorami i krewetkami

Tagliatelle z suszonymi pomidorami i krewetkami

Zacznijcie od posiekania czosnku i wrzućcie na patelnię z zimną oliwą. Powolutku podgrzewajcie na małym ogniu uważając, by czosnek się nie spalił. Jak zacznie się rumienić wrzućcie krewetki i po chwili pokrojoną w dowolny sposób cukinię. Dodajcie soli.

Tymczasem gotujcie makaron. Jak zwykle – dobrej jakości, najlepiej włoski, 6 minut w wodzie lekko osolonej i posłodzonej.

Jeśli chodzi o suszone pomidory – jeśli używacie tych ze słoiczka, wrzućcie je na patelnię chwilę przed cukinią. Jeśli suszonych suchych – ja wrzucam je na ostatnią minutę do makaronu i tam już zostają.

Gdy na patelni wszystko już puszcza soki, a cukinia jest troszkę miękka (uważajcie, żeby nie była ciapowata), wrzucacie odcedzony makaron z pomidorami. Ja dodaję też kilka łyżek wody po makaronie. Wszystko mieszamy tak, by czosnek oblazł makaron i po 2 minutach wyłączamy.

Rozdzielamy białko od żółtka i w szklance mieszamy żółtko z odrobiną tego co mamy na patelni. Znaczy z odrobiną tej wody/sosu. Tak ogrzane żółtko wlewacie na patelnię z makaronem i jeszcze na chwilę włączacie ogień. Gotujcie minutę. Dodajcie pieprzu i jeśli trzeba to jeszcze soli.

Pasuje do tego parmezan. Wrzucony na patelnię lub na porcje.

Jeśli podoba Ci się ten przepis – zagłosuj na niego tutaj Dziękuję 🙂

Potrzebujecie na 2 duże porcje:

  • 200 gram dobrego tagliatelle
  • 30 gram suszonych pomidorów (dwie garście) lub pół słoiczka tych w zalewie
  • kilkanaście krewetek królewskich
  • pół główki czosnku
  • 1 cukinia
  • 1 żółtko