Sposoby i pomysły na tortillę

Sposoby i pomysły na tortillę

Tortilla była ( z tuńczykiem, podróbka maca , burrito i po europejsku, więc to po prostu kolejne propozycje na farsz. Do gotowych placków tortijowych możecie ładować co chcecie wedle własnej fantazji. Tu dwie propozycje z kurczakiem.

Pierwsza na świeżo z kiełkami rzodkiewki, słonecznika czy czegokolwiek.. Tortillę podgrzewacie na suchej patelni, zdejmujecie z niej i nakładacie kiełki i warzywa. Na to świeżo podsmażonego gorącego kurczaka, jakiś biały sos (czosnkowy lub po prostu majonez), zawijacie i jecie. Nie podgrzewacie już zawiniętego, bo kiełki podgrzane nie smakują dobrze (chyba, że fasoli, soi lub bambusa). Jeśli chodzi o kurczaka – potnijcie pierś na kawałeczki i podsmażcie na oliwie z ulubioną przyprawą, ja używam pomarańczowego knorra do mięs. Możecie użyć kurczaka z wczorajszego obiadu lub z rosołu.

Druga opcja to włożenie do środka tego co do klasycznej zapiekanki, czyli sera i pieczarek podsmażonych z cebulą (ja miałam też kurczaka). Zawinięte tortije wkładacie do piekarnika na 10-15 minut i jecie jak…sajgonki albo jakieś krokiety 🙂

Możecie też podsmażyć cebulę pokrojoną w piórka. Dodajcie soli. Gdy zmięknie dodajcie na pół minuty pieczarki. Popieprzcie.  Na suchej patelni podgrzejcie placka tortilli, zdejmijcie, nałóżcie cebulę z pieczarkami,  a na to kilka wiórków żółtego sera.

Zawińcie podwijając boczki.

Zawiniętą tortillę zawińcie w folię aluminiową i na 5 minut włóżcie do rozgrzanego piekarnika.

Podawajcie do tego keczup z majonezem, do maczania.