Razowe taco z krewetkami i awokado

Razowe taco z krewetkami i awokado

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Wszystko powinno być zrobione jak już przyjdą goście, na gorąco, ale przedtem musicie przygotować sobie:

Na każde 4 taco, ciasto:

  • pół szklanki mąki razowej
  • pół szklanki mąki orksziowej
  • u mnie, możesz użyć każdej innej mąki, ze zwykłej pszennej będą najmiększe, te jednak są pyszne i absolutnie nie gorzkie
  • duża szczypta soli morskiej
  • chlup oliwy z II tłoczenia
  • ćwierć szklanki letniej wody

Wyrób ciasto, ulep kuleczki, przykryj i odstaw. Ciasto na tortille zawsze musi odpocząć.

Przekrój awokado, wymij pestkę i bez wyjmowania ze skórki, natnij miąższ nożem w paski w poprzek. Potem tylko je wydobędziesz ze skórki wprost na placki.

Krewetki rozmroź w zimnej wodzie z cytryną. Oblej tym, w czym będziesz je smażyć. Np mieszanką srirachy i oliwy. Ja polałam je takim gotowym sosem z tequili, limonki i imbiru i sosem hp. Bez tłuszczu kładłam to od razu na gorącą patelnię i minuta z każdej strony wystarczy.

Miej przygotowane kawałki cytryny do skropienia awokado i krewetek oraz sosy do polania gotowych taco, ale wystarczy albo sama sriracha albo jogurt i kolendra.

Gdy wwszystko masz gotowe i przyszli goście, wałkuj kuleczki na małe placki i kładź na rozrzaną, suchą i czystą patelnię. Przewracaj gdy się zrumieni i zrobią się bąble, po jakichś 2 minutach i z drugiej strony piecz ok.minuty. Gdy kończysz piec placki na drugą patelnię wrzuć krewetki. Jeśli Cię stresuje ogarnianie, włóż je do piekarnika w tej zalewie, wtedy kiedy zaczynasz piec placki.

Na każdym placku kładź trochę awokado, które wydobywasz ze skórki łyżką i 2-3 krewetki.
10 11 12 12a 12b 13 14